Sprawa o przywrócenie do pracy działacza za zamkniętymi drzwiamiWe wtorek, 27 lutego, odbyła się kolejna rozprawa w Sądzie Rejonowym w Radomsku o przywrócenie do pracy przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Urzędzie Miasta Radomsko, Daniela Serwy; Sprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami, gdyż pełnomocnik prezydenta Radomska złożył wniosek o utajnienie rozprawy, a Sąd się do niego przychylił; Sędzia Sądu Rejonowego przesłuchała przewodniczącego Daniela Serwę i prezydenta Jarosława Ferenca, a następnie wyznaczyła termin następnej rozprawy na dzień 9 marca; Związkowca wspierali koledzy i koleżanki z "Solidarności" z Łodzi i Podregionu Radomsku. Sprawa Daniel Serwa

 

W Sądzie obecni byli m.in. zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” Krzysztof Kilański, sekretarz ZR Ireneusz Wach oraz zastępca przewodniczącej Podregionu Radomsko Tomasz Jamrozik. Ostatnia dwójka, za zgodą sędziny, mogła uczestniczyć w rozprawie. Pozostali związkowcy wspierali Daniela, przebywając na korytarzu Sali sądowej.

Przypominamy, iż przewodniczący „Solidarności” w Urzędzie Miasta Radomsko w październiku ubiegłego roku został zwolniony przez prezydenta Radomska za rzekome, ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, polegające na podaniu do publicznej wiadomości wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta z podziałem na stanowiska (z wyłączeniem stanowisk jednoosobowych).

Materiał filmowy telewizji lokalnej NTL:

http://tvntl.pl/2018/02/27/kurier/proces-daniela-serwy-przeciw-miastu-bedzie-jawny

 

 

Z poważaniem

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" JYSK Sp. z o.o.