Pracujemy nad tym, by kolejne grupy zawodowe nie musiały w niedziele pracować– Pracujemy nad tym, by kolejne grupy zawodowe nie musiały w niedziele pracować – mówił Piotr Duda w audycji „Minęła 8”. Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" zapewniał, że próby obejścia nowych przepisów są niemądre.media

– W święto Trzech Króli też kombinowali (przedsiębiorcy – red.). To nie jest dla nas żadnym zdziwieniem. Przedsiębiorcy przegrali wszystko, mimo dużych nakładów na lobbing. Ustawa została przyjęta, wchodzi w życie – mówił Piotr Duda.

Przewodniczący "Solidarności" nie przejmuje się doniesieniami na temat pomysłów obejścia przepisów o handlu w niedzielę. – Straszenie, że teraz hipermarkety powstaną na stacjach benzynowych, to bzdury. Przecież dzisiaj można kupić na stacjach benzynowych kiełbasę, bułkę, t-shirt. To się dzieje, nie dadzą sobie spokoju (przedsiębiorcy – red.) do momentu, w którym ludzie sami się przekonają, że można w sposób normalny – uważa Duda.

– Galeria to nie jest sklep, tak jak filet nie jest rybą. Galerie w tej chwili są otwarte – w święto, jeżeli jest kino, są kawiarnie, cukiernia, ale hipermarkety czy skelpy odzieżowe będą zamknięte – mówił.

Piotr Duda uważa też, że przedsiębiorcy powinni skoncentrować się na polepszeniu warunków pracy swoich pracowników, a nie szukaniu luk prawnych. – Niech się skoncentrują na polepszaniu warunków pracy, a nie kombinowaniu i ośmieszaniu się – powiedział.

 

Z poważaniem

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" JYSK Sp. z o.o.