Czy strona internetowa związku zawodowego Solidarność, działającego w centrum JYSK jest legalna?Czy strona internetowa związku zawodowego "Solidarność", działającego w centrum dystrybucyjnym JYSK w Radomsku jest legalna- to musi rozstrzygnąć tamtejszy sąd rejonowy. Dziś rozpoczęła się proces w tej sprawie. To już kolejna odsłona konfliktu na linii władze firmy – związkowcy.uid_b98ac8dec8266d28eab1cafe32940a921516722410513_width_736_play_0_pos_0_gs_0_height_414

Strona internetowa związku działa od wielu lat, przed rokiem władze spółki poddały w wątpliwość jej legalność i powiadomiły policję. Chodzi o brak rejestracji w sądzie, jako dziennika bądź czasopisma.
Zdaniem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Radomsku strona powinna być zarejestrowana, chodzi między innymi o treści zamieszczane na witrynie oraz fakt, że czasopisma nie muszą obecnie mieć już formy papierowej.
To już kolejna z trwających obecnie spraw sądowych przedstawicieli NSZZ Solidarność w firmie JYSK. Władze spółki zarzucają im także nieujawnienie listy członków związku. W tej sprawie także toczy się postępowanie sądowe. Związkowcy mówią, że zamiast pojawiać się w sądzie woleli by poświęcić więcej czasu sprawom pracowników, w tym na przykład negocjacjom nowego porozumienia z pracodawcą czy regulaminem premiowania.
Sędzia Piotr Strzelczyk przesłuchał dziś świadków, obecnych i byłych pracowników firmy. Odroczył sprawę do 30 stycznia, wtedy ma zapaść wyrok.

ŁWD- J.Mielczarek

Link do całego artykułu:

https://lodz.tvp.pl/35718709/czy-strona-internetowa-zwiazku-zawodowego-solidarnosc-dzialajacego-w-centrum-jysk-jest-legalna

 

Źródło: http://www.lodz.tvp.pl/

 

Przewodniczącego T. Jamrozika wspierali na rozprawie członkowie NSZZ „Solidarność” z Radomska oraz zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu łódzkiej „Solidarności” Krzysztof Kilański oraz członek Zarządu Regionu Piotr Ścieśko.

http://tvntl.pl/2018/01/24/kurier/kurier-23-01-2018 – materiał filmowy dotyczący przedmiotowej sprawy jest prezentowany od 6:04 minuty. Natomiast od 11:34 minuty jest materiał dot. Zwolnienia z Urzędu Miasta Radomsko Przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Daniela Serwy, gdzie w jego obronie stanął Pan Paweł Zięba – Bloger.

Źródło: http://www.tvntl.pl/

 

Z poważaniem

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" JYSK Sp. z o.o.